Dzień Matki, Książki, Książki dla kobiet, Romans

“Save You” od Mony Kasten

Save You”, jest częścią trylogii Maxton Hall, napisanej przez Mona Kasten. Mona Kasten jest niemiecka pisarką powieści z gatunku young adult. Ukończyła informację i bibliotekarstwo, ale całe swoje życie poświęca pisaniu. Jest autorką: “Save me”, “Begin again”, “Feel again”.

Fabuła książki

“Save You” opowiada o dalszych losach Ruby i Jamesa. Świat Ruby zawala się w momencie gdy widzi swojego ukochanego w objęciach Elaine, na domiar złego jest naćpany i pijany. Ruby jest w rozsypce i postanawia wrócić do swojego poprzedniego życia, w którym nie rzucała się nikomu w oczy. W wyjściu z ciężkiej sytuacji pomaga jej siostra oraz przyjaciółka, a także osoba, po której najmniej by się tego spodziewała. James natomiast zachowuje się tak a nie inaczej ponieważ za wszelką cenę chce się uporać ze śmiercią nagle zmarłej matki. Ucieka od rzeczywistości w używki i zostawia ze wszystkimi problemami swoja siostrę, która próbuje wszystko poskładać na nowo, odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, a do tego ratować brata. Mimo całej tragedii James ze wszystkich sił próbuje odzyskać Ruby. Główni bohaterowie zdają sobie również sprawę, że to co ich połączyło wydarzyło się za szybko, teraz powoli zaczynają na nowo poznawać siebie, swoje uczucia i dążą do bycia razem. Kiedy wydaje się, że w ich życiu już wszystko zaczyna się układać i jest na dobrej drodze żeby byli razem szczęśliwi, do akcji włącza się ojciec Jamesa, który nie przepada za wybranką synka. Ojciec wykorzystuje zdjęcie Ruby z Grahamem – nauczycielem, z którym w ciąży jest ich przyjaciółka. Zdjęcie to zostaje wysłane do dyrektora Maxton Hall, w celu skompromitowania dziewczyny i wykreślenie jej z życia jego syna. Czy misterny plan ojca Jamesa się powiedzie? Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta intryga? Czy główni bohaterowie będą razem? Czy nieoczekiwane sploty wydarzeń rozłączą ich na zawsze? A może miłość wygra pomimo wszystko? Chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania koniecznie sięgnij po “Save You”.

Czy warto przeczytać?

Książka napisana w lekki i ciekawy sposób. Przedstawia losy dwojga bohaterów, którzy dążą do bycia razem pomimo różnych życiowych perypetii i kłopotów, które ciągle stawia na ich drodze nie tylko los ale i inni ludzie. Autorka przedstawia głównych bohaterów w interesujący sposób dzięki czemu możemy wczuć się w ich uczucia i przeżycia. Książka niezwykle emocjonująca, z różnymi nieoczekiwanymi zwrotami w akcji, a szybkie tempo akcji sprawia, że książkę czyta się w tempie błyskawicznym. Autorka pobudza nie tylko wyobraźnię czytelnika, ale też trafia prosto w serce, dzięki czemu czytelnik z niecierpliwością czeka na kolejne wydarzenia.